Podczas mojej mobilności w Cork poznałam nauczycielkę ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka w Jastrzębiu-Zdroju. W trakcie wspólnej wycieczki do fortu w Kinsale postanowiłyśmy, że po powrocie do Polski przygotujemy wspólny projekt. Jego celem będzie zaznajomienie uczniów naszych szkół z kulturą i tradycją Zielonej Wyspy.  

Po kilku miesiącach powstał projekt "Dzień świętego Patryka". Dołączyła do nas p. Agnieszka Konicka-Kula. Przystąpiłyśmy do pracy z zapałem, z głowami pełnymi pomysłów. Nasi uczniowie poznali wiele nowych informacji. My natomiast miałyśmy okazję wrócić wspomnieniami do miłych wakacyjnych wrażeń oraz nauczyć się zarządzać projektem platformy eTwinning.

W aplikacji Thinglink stworzyłyśmy interaktywne zdjęcie, z którego uczniowie mieli  dowiedzieć się, kim był św. Patryk oraz jak wyglądają obchody Dnia Patrona Irlandii na całym świecie.

Natomiast w aplkacji KAHOOT! opracowałyśmy interaktywny quiz sprawdzający wiedzę uczniów na temat św. Patryka i jego Święta:

W kwietniu 2018 roku  w 15 klasach 1-6 szkoły I stopnia zostały przeprowadzone interaktywne lekcje. Uczniowie pracowali w parach na tabletach. Analizowali interaktywny obrazek. W drugiej części lekcji rozwiązywali interaktywny quiz sprawdzający, ile wiadomości udało im się przyswoić.

Emocji było mnóstwo! Interaktywne lekcje bardzo się uczniom podobały :)

Ostatnim elementem projektu "Dzień świętego Patryka" w Szkole Muzycznej w Łodzi był konkurs na najpiękniej ozdobioną koniczynkę.

Uczniowie mieli przeróżne pomysły, używali kredek i farb, ale także kleju i przeróżnych, czasami zaskakujących materiałów. Były koniczynki w kolorach tęczy, a także wyklejane plasteliną, cekinami, ziarenkami kawy czy... ususzonymi koniczynkami :) !

Niektóre prezentowały historię życia patrona Irlandii, inne były pięknymi kolażami kolorów.

Prac wpłynęło wiele, a szkolna komisja konkursowa miała ogromny problem z wyborem najpiękniejszej.
Dlatego wyróżnienia i dyplomy otrzymało aż 42 uczniów.

Szkolny korytarz ozdobiła piękna wystawa nagrodzonych prac.

Tutaj jest strona projektowa: https://twinspace.etwinning.net/64153

 


Projekt "Muzyczny klucz do Europy" jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.

Treść strony internetowej odzwierciedla jedynie stanowisko jej autorów
i Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+
nie ponoszą odpowiedzialności za jej zawartość merytoryczną.