Warto było!
- Szczegóły
- Zespół projektowy
- Kategoria: Upowszechnianie
Za nami długie miesiące wielu wrażeń, odkryć i rozwoju.
Wszyscy czujemy, że dużo się nauczyliśmy, wzbogaciliśmy nasz warsztat pracy, nawiązaliśmy cenne kontakty.
Każdy etap pracy nad projektem (wnioskowanie, przygotowania, mobilności, upowszechnianie, raportowanie) wymagał od nas nakładów pracy, czasu, współpracy, cierpliwości i kreatywności.
W sytuacjach trudnych zawsze mogliśmy liczyć na pomoc Narodowej Agencji i Działu Prawnego Centrum Edukacji Artystycznej.
Nasze głowy są pełne nowych pomysłów. Nauczyliśmy się, że można i warto realizować ciekawe pomysły edukacyjne. Poczuliśmy moc. Niewątpliwie pierwszy projekt Erasmus+ jest początkiem naszego dalszego rozwoju.
Czas podsumowań, ewaluacji i raportowania
- Szczegóły
- Zespół projektowy
- Kategoria: Upowszechnianie
Początek roku szkolnego to dla naszego zespołu czas podsumowań prac projektowych. Piszemy analizy, uzupełniamy dokumentację, tworzymy raport, który zakończy projekt "Muzyczny Klucz do Europy".
Rozliczamy się z działań, które zrealizowaliśmy.
To duża odpowiedzialność - od jakości naszej pracy zależy ostateczne rozliczenie środków, jakie zostały przyznane szkole przez Narodową Agencję.
Praca nad raportem to także analiza podjętych działań, zestawienie planów z efektami ich realizacji.
Odpowiadamy na liczne pytania raportowe z poczuciem satysfakcji - mamy przeświadczenie dobrze zrealizowanego zadania :)
Kolejne projekty eTwinning
- Szczegóły
- Dominika Lenarczyk-Paprocka
- Kategoria: eTwinning
Odkrycie możliwości, jakie daje platforma eTwinnig, stało się źródłem wielu inspiracji dla naszego zespołu projektowego.
I mimo, że zakończyliśmy realizację projektu i weszliśmy w etap raportowania, kontynuujemy nasze działania eTwinningowe wykorzystując kontakty i pomysły, jakie narodziły się w trakcie pracy nad projektem "Muzyczny Klucz do Europy".
W nowym roku szkolnym podjęliśmy współpracę w ramach kolejnych ciekawych projektów eTwinning.
Nasz projekt eTwinning otrzymał Odznakę Jakości!
- Szczegóły
- Agnieszka Konicka-Kula
- Kategoria: eTwinning
Realizując projekt "Muzyczny Klucz do Europy" odkryliśmy nieograniczone możliwości platformy eTwinning. Przystąpiliśmy do kilku projektów, niektóre inicjowaliśmy samodzielnie. Nasze zaangażowanie zostało docenione. "Droga Krzyżowa – The Way of the Cross" został odznaczony eTwinning Quality Label.
Bardzo nas cieszy otrzymane wyróżnienie. Jest dla nas motywacją do dalszej pracy.
"We're not so far"
- Szczegóły
- Dominika Lenarczyk-Paprocka
- Kategoria: eTwinning
Założeniem międzynarodowego projektu projektu "We're not so far" jest poznawanie zwyczajów związanych z codziennym życiem rówieśników w kilku krajach Europy - Włochy, Irlandia, Turcja, Litwa i Polska.
Partnerami projektu są szkoły z wymienionych krajów.
Uczniowie klasy V b wymieniają się listami z uczniami szkół biorących udział w projekcie, językiem kontaktowym jest język angielski.
Zajęcia prowadzone metodą CLIL - "W ogrodzie"
- Szczegóły
- Izabela Nowicka
- Kategoria: Bank pomysłów
Lekcję "W ogrodzie" przeprowadziłam po wizycie mojej klasy na pikniku ekologicznym. Tam, za zebrane wcześniej makulaturę i zużyte baterie, dzieci dostały sadzonki młodych drzewek. Był to dla mnie pretekst do przeprowadzenia zajęć przyrodniczo-językowych.
Ich celem było uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody oraz nauka słownictwa w języku angielskim związanego z ogrodem.
Co to jest CLIL? - scenariusze zajęć
- Szczegóły
- Izabela Nowicka
- Kategoria: Bank pomysłów
CLIL to fascynująca metoda, która pozwala dzieciom uczyć się języka angielskiego przy okazji nauki innych przedmiotów.
Z angielskiego Content and Language Integrated Learning, czyli uczenie się gramatyki i słówek przy okazji.
Lekcje opierają się na tematach z życia wziętych z różnych dziedzin.
"Droga Krzyżowa – The Way of the Cross"
- Szczegóły
- Agnieszka Konicka-Kula
- Kategoria: eTwinning
W marcu i kwietniu 2018 r. realizowaliśmy projekt eTwinning, którego celem było pogłębienie wiadomości uczniów na temat nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W projekcie uczestniczyło aż sześć szkół.
Na początku każda szkoła miała za zadanie przygotować propozycje logo projektu, z których potem wspólnie wybieraliśmy zwycięski projekt.
Kursy eTwinning
- Szczegóły
- Agnieszka Gryszkalis
- Kategoria: eTwinning
13 lutego 2018 r. zespół projektowy zorganizował szkolenie „Załóż projekt eTwinning" poprowadzone przez ambasadora programu eTwinning p. Jowitę Królikowską.
Uczyliśmy się wykorzystywać i obsługiwać narzędzia portalu eTwinning – eTwinning Live i TwinSpace.
W zajęciach uczestniczyli także chętni nauczyciele niebiorący udziału w projekcie "Muzyczny Klucz do Europy", jednak zainteresowani potencjalnym uczestnictwem w programie Erasmus+ w przyszłości.
Zarażamy naszą aktywnością innych!
"Chillout - Z muzyką przez świat"
- Szczegóły
- Dominika Lenarczyk-Paprocka
- Kategoria: eTwinning
Projekt eTwinning "Chillout - Z muzyką przez świat" realizujemy we współpracy ze szkołami w Warszawie i Majdanie Starym .
Projekt zakłada połączenie elementów muzykoterapii z nauką języka angielskiego poprzez wykorzystanie wiedzy kulturowej o innych krajach.
"Dzień świętego Patryka"
- Szczegóły
- Agnieszka Gryszkalis
- Kategoria: eTwinning
Podczas mojej mobilności w Cork poznałam nauczycielkę ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka w Jastrzębiu-Zdroju. W trakcie wspólnej wycieczki do fortu w Kinsale postanowiłyśmy, że po powrocie do Polski przygotujemy wspólny projekt. Jego celem będzie zaznajomienie uczniów naszych szkół z kulturą i tradycją Zielonej Wyspy.
Po kilku miesiącach powstał projekt "Dzień świętego Patryka". Dołączyła do nas p. Agnieszka Konicka-Kula. Przystąpiłyśmy do pracy z zapałem, z głowami pełnymi pomysłów. Nasi uczniowie poznali wiele nowych informacji. My natomiast miałyśmy okazję wrócić wspomnieniami do miłych wakacyjnych wrażeń oraz nauczyć się zarządzać projektem platformy eTwinning.
Seminarium szkoleniowo-kontaktowe “Aktywna tablica z eTwinning”
- Szczegóły
- Dominika Lenarczyk-Paprocka
- Kategoria: eTwinning
W ramach aktywności na platformie eTwinning dwie nauczycielki wzięły udział w seminarium szkoleniowo-kontaktowym "Aktywna tablica z eTwinning" organizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w dniach 5-6 kwietnia 2018 w Zamościu. Seminarium skierowane było do nauczycieli wszystkich przedmiotów na różnych poziomach edukacyjnych (od przedszkola do matury), którzy chcieli podjąć współpracę krajową w ramach programu eTwinning oraz zapoznać się z możliwościami wykorzystania tablicy interaktywnej na zajęciach edukacyjnych.
Ciekawe linki
- Szczegóły
- Agnieszka Feliniak
- Kategoria: Bank pomysłów
W dniach 5-6 kwietnia 2018 r. razem z p. Dominiką Lenarczyk-Paprocką brałam udział w seminarium szkoleniowo-kontaktowym "Aktywna tablica z eTwinning" organizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Zamościu.
Ze szkolenia przywiozłyśmy cały zestaw linków do aplikacji, które można wykorzystać do przygotowania ciekawych interaktywnych lekcji.
"Kodujemy i poznajemy historię naszych miast"
- Szczegóły
- Izabela Nowicka
- Kategoria: eTwinning
Jednym z moich działań po mobilności Erasmus+ było podjęcie działań na platformie eTwinning, której owocem jest współpraca z jedną z krakowskich szkół. Projekt ten okazał się ogromną przygodą dla mnie oraz dzieci.
Moi uczniowie mieli ogromną frajdę mogąc prezentować się starszym kolegom z Krakowa.
Wymiana listów, maili oraz zdjęć bardzo urozmaiciła nasze zajęcia. W tradycyjny sposób byłoby trudniej przekazać wiedzę o współpracujących miastach. Projekt wciąż trwa. Obecnie będziemy prezentować nasze umiejętności muzyczne nagrywając „Prząśniczkę” i audiobook z legendami o Łodzi.
Spotkania upowszechniające
- Szczegóły
- Agnieszka Gryszkalis
- Kategoria: Upowszechnianie
O naszym projekcie opowiadamy wszędzie i wszystkim. Zorganizowaliśmy spotkania dla rady pedagogicznej i dla rodziców, podczas których zaprezentowaliśmy projekt, odpowiedzieliśmy na liczne pytania i - mamy nadzieję - zachęciliśmy kolejne osoby do udziału w tego typu inicjatywach.
Ogólnopolski Dzień Informacyjny Programu Erasmus+
- Szczegóły
- Agnieszka Konicka-Kula
- Kategoria: Upowszechnianie
W piątek, 12 stycznia 2018 r., czworo uczestników naszego projektu brało udział w Ogólnopolskim Dniu Informacyjnym Programu Erasmus+, który odbywał się na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.
Z całej Polski do stolicy przyjechali zarówno ci, którzy byli już beneficjentami programu, jak i te osoby, które są zainteresowane skorzystaniem z jego oferty.
Czym jest Erasmus+?
- Szczegóły
- Agnieszka Konicka-Kula
- Kategoria: Upowszechnianie
Erasmus+ jest programem Unii Europejskiej. Koncentruje się na wspieraniu rozwoju edukacji, szkoleń, a także działań młodzieżowych oraz sportowych. Program jest przygotowany na lata 2014 - 2020.
Inicjatywa to od 30 lat wspiera rozwój i współpracę w dziedzinie edukacji w krajach członkowskich Unii Europejskiej. Jej idee i działania są kontynuacją wcześniejszych programów, jak chociażby: „Uczenie się przez całe życie”, „Młodzież w działaniu”, Erasmus Mundus, Tempus, Alfa, Edulink.
Budżet przeznaczony na 7 lat działalności programu wynosi 14,7 mld euro.
Szkolna gazetka informacyjna
- Szczegóły
- Izabela Nowicka
- Kategoria: Upowszechnianie
W szkolnym holu zawisła gazetka informacyjna, która pokazuje, że realizujemy projekt "Muzyczny klucz do Europy". Jest to kolejna forma upowszechniania programu Erasmus+ i zachęcania do podejmowania tego typu inicjatyw.
Strona 1 z 4
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- 3
- 4
- Następny artykuł
- koniec
Muzyczny klucz do Europy
Jak rozumieć nazwę naszego projektu? Można wskazać kilka interpretacji, najbardziej oczywista, to ta, że jako nauczyciele szkoły muzycznej poszukujemy kontaktów z europejskimi partnerami właśnie pod kątem muzyki, tak, aby nasza szkoła mogła jak najlepiej wykorzystać swój nietuzinkowy potencjał. Postanowiłem jednak spojrzeć na to z nieco innej strony.
Większość z nas udaje się na swoje mobilności na Wyspy Brytyjskie – do Anglii, Irlandii, Szkocji, może warto więc poszukać klucza do zrozumienia muzyki brytyjskiej, poznać nieco jej historię i tradycję? Poniekąd, właśnie przez muzykę brytyjską, ma prowadzić ta nasza droga do Europy. I temu, mam nadzieję, przysłużyć może się ten tekst.
Więcej…